ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ 16/10/2015

Σχολικός περίπατος 16/10
Φέτος πρωτοτυπήσαμε και περ(ι)πατήσαμε.
Στις 16 Οκτωβρίου το πρωί της Παρασκευής, όλοι μαζί – μαθητές, μαθήτριες και καθηγητές, καθηγήτριες- ξεκινήσαμε από τον χώρο του σχολείου και περπατήσαμε στα στενά της Κορώνης και τους περιφερειακούς δρόμους με προορισμό το γήπεδο ποδοσφαίρου στην παραλία Μεμί. Ο καιρός ήταν ιδανικός, ζεστός μεν αλλά με αρκετή συννεφιά, που προστάτευε τους πεζοπόρους από τον ήλιο. Όταν φθάσαμε, τιμήσαμε το γήπεδο παίζοντας δύο ποδοσφαιρικούς αγώνες, έναν «ανδρών» και έναν «γυναικών». Η εξέδρα ήταν θερμή και εμψύχωνε τους παίκτες, ενώ όσοι δεν ήταν ποδοσφαιρόφιλοι έπαιξαν βόλεϊ και απόλαυσαν την παραλία. Όταν πλέον ήταν ώρα να φύγουμε, βγάλαμε αναμνηστικές φωτογραφίες και κατόπιν πήραμε τον δρόμο της επιστροφής.
Ευχαριστούμε τον Δήμο για την παραχώρηση του γηπέδου και τον κ. Κουτσούκο που άνοιξε το εστιατόριο του ειδικά για να εξυπηρετήσει το σχολείο μας.

schwalk2 schwalk1 schwalk3