Let’s Do it Greece

LET’S DO IT GREECE!

Στόχος των δράσεων η διάδοση της συνεργασίας και του εθελοντισμού!

Εβδομάδα Let’s do it Greece (11/4 – 15/4)
1η Δράση:
ΤΡΙΤΗ 12/4/2016: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΟΑΥΛΙΟΥ ΧΩΡΟΥ, ΞΕΧΟΡΤΑΡΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΦΥΤΕΜΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 14/4/2016 ΜΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ ΤΗΝ κ. ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ.

drasi_collage1

2η Δράση:

Με μεγάλη επιτυχία και τεράστια συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών του ΓΕΛ Κορώνης πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 13/4/2016 η 2η δράση στα πλαίσια του Let’s Do It Greece.
Οι εργασίες που πραγματοποιήθηκαν είναι:
1) ΒΑΨΙΜΟ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
(Συντονιστής κ. Κάτσος Αντώνιος)
2) ΒΑΨΙΜΟ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
(Συντονιστής κ. Κάτσος Αντώνιος)
3) ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΞΕΧΟΡΤΑΡΙΑΣΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΟΑΥΛΙΟΥ ΧΩΡΟΥ
4) ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΒΑΨΙΜΟ (3) ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΩΝ ΤΟΥ 1ου ΟΡΟΦΟΥ

drasi2_collage1

3η Δράση:

Με μεγάλη επιτυχία και σήμερα Πέμπτη 14/4/2016 την 6η ώρα, πραγματοποιήθηκε η 3η και τελευταία δράση στα πλαίσια της εβδομάδας Let’s Do it Greece. Μαθητές και μαθήτριες φύτεψαν λουλούδια με συντονίστρια της δράσης την κ. Σαραντοπούλου Παναγιώτα. Ταυτόχρονα μαθητές και μαθήτριες της Β’ τάξης συνέχισαν το βάψιμο και την οργάνωση των βιβλιοθηκών του σχολείου.

drasi2_collage2